ISO

Kvalita za prijateľnú cenu

Predchádzajúci článok: Máte dosť finančných zdrojov?

Sme spoločnosť, ktorá pred výrobou so Siburu 15303-003, prešla celým spektrom materiálov a skúsili sme hádam všetky dostupné materiály rafinérii vyrábajúcich fóliové granuláty. Dokonca sme skúšali aj Kazaň  a Tomsk.

Preto môžeme zodpovedne prehlásiť, že konečne sme spokojní. Niežeby som chcel tvrdiť, že Sibur je lepší ako Lupolen alebo Borealis. Ale skúste si tieto obstarať za cenu Siburu. Pri výrobe sme naozaj boli prekvapení, že sa vôbec nepotvrdili staršie zlé skúsenosti s kolísaním kvality a nepravidelnou dostupnosťou granulátov z Ruska.

My výrobári niekedy musíme ísť cestou kompromisu medzi cenou a kvalitou. A pokiaľ nám materiál spĺňa všetky naše požiadavky kladené na výsledný produkt a naši zákazníci sú s kvalitou našich fólií nadmieru spokojní, - nie je čo riešiť. Proste zatiaľ nám materiál Sibur „sedí“ od kvality vyfukovania, stability balóna, elasticitou a zmrštitelnosťou, neklznosťou až po jej najväčšiu devízu - cenovú výhodnosť, na ktorú naši zákazníci reagujú v prvom rade. A to musím podotknúť, že sme ho vyskúšali aj s klzným aditívom a vyrábali z neho „sáčky“. V blízkej budúcnosti chceme od Siburu vyskúšať aj klzný materiál s tavným indexom 2-4 a následne porovnať jeho transparentnosť s ostatnými materiálmi.

Nie je všetko zlato, čo sa blyští a zase na druhej strane, nie je všetko najlacnejšie, čo má najnižšiu cenu. My sme svoj pomer medzi cenou a kvalitou už našli v Sibure a sme nadmieru spokojní.

 

 

 
obsah prepojeneho modulu